čtvrtek 4. září 2014

Fotky z Chorvatska 2014

NP Krka
Třetí srpnový týden jsem se s rodinkou vydal do Chorvatska - do města Biograd na Moru. Mělo nabídnout dobré vyžití pro naše dvě ratolesti a mohu říci - skutečně nabídlo. Příjemné pláže se spíše menšími oblázky, s pozvolným klesáním dna a přilehlé atrakce pro děti. Co víc si přát?!

Jasně, že si přát víc - dobré počasí a hlavně dobře dojet! Cestou tam jsme měli smůlu na kolony, proto byla cesta dlouhá. Završilo ji navíc, cestovní kanceláří ne zcela dobře popsané, hledání cílového penzionu. Poslední noc jsme proto vypustili a vydali se domů o den dříve, což se vyplatilo. Žádné kolony, na tachometru od vjezdu na dálnici, prakticky až za Vídeň, stále "optimální cestovní stodváca".

Počasí zpočátku postrašilo, i bouřku jsme zažili. Naštěstí jen noční. Přes den jsme nezmokli. Teploty v průběhu pobytu tak nějak stále stoupaly, každopádně podmínky akorát na koupání i běžné existování.

Pokud se někdy vydáte do Biogradu, doporučuji výlet do Národního parku Krka (60km autem), případně Kornati. Ten je ale dostupný jen lodí - výlet na celý den, což jsme se dětmi neodvážili. Zajeli jsme však trajektem na protější ostrov Pašman, kde má koupání zcela jiný charakter - písčité dno, mělká voda cca 1m hloubky, a to několik desítek metrů od břehu - pro děti rovněž super. Mnoho k vidění nabízí i nedaleký Zadar (30km autem), kde jsme strávili den, převážně koupací. S většími dětmi určitě stojí za to projít centrum. Naše dva experty zaujaly mořské varhany na břehu zadarského starého města a samozřejmě přilehlá dětská hřiště.

Však mrkněte na fotky, zda se Vám bude lokalita Biogradu také líbit :-)

Fotogalerie Croatia 2014 zde >>