čtvrtek 31. května 2007

Co je to Beatrain?

Beatrain, nebo Beatrain.Community, nebo také Beatrain'ers - to je bandička mladých lidí z Poličky, zajímajících se o taneční hudbu. Povězme si něco málo o tom, jak Beatrain'ers vznikli a co vlastně dělají...

Kdo jsme?
Jak bylo řečeno - jsme skupina mladých lidí z Poličky. Našim společným zájmem je elektronická a taneční hudba. Společně se účastníme akcí tohoto ražení nejen v okolí Poličky, ale i v Brně, kde se vyskytujeme ať už ze studijních, či pracovních důvodů. V našem týmu je rovněž několik DJs (DEEP J and Upeer, TOMASHEK...). Hudbu tedy nejen posloucháme, ale také se aktivně zapojujeme do okolního pártyživota. Pro členy Beatrain.Community, a jim blízké, pořádáme nepravidelné párty, kam mají přístup pouze pozvaní. Na základě drobných promotérských zkušeností Upeera se tu a tam pustíme i do veřejné akce. Některou z nich jistě mnozí z vás měli možnost navštívit, a to především v klubu Sádek2000 v Sádku u Poličky.

Jak jsme vznikli a odkud slovo Beatrain?
Beatrain byl název série parties, pořádaných Upeerem ve spolupráci s Divadelním klubem v Poličce v roce 2004. Tenkrát šlo o vytvoření undergroundové scény elektronické hudby v Poličce. Kromě jedné DnB akce se jednalo převážně o technopárty. V té době již také někteří z nás navštěvovali pravidelné Upeerovy diskotéky v Sádku. Tehdejší Upeerův pohled na hudbu byl patrný i z těchto akcí - přestože se jednalo o komerční diskotéku, v průběhu večera vždy zaznívala i nemalá dávka undergroundové hudby. Tenkrát vznikla naše touha po DJingu. Pořídili jsme si mix, gramofon a začali jsme trénovat. Později vznikala stále užší a užší spolupráce s Upeerem, která vykrystalizovala až do dnešní podoby.